Polévky z drůbežího masa, kostí a drůbků

Publikováno: 22.10.2013
Drůbeží polévky jsou pro svoji poměrně rychlou přípravu, ale i přijatelnou cenu a lehkou stravitelnost velmi oblíbené. Během vaření se svým způsobem dá ovlivnit i jejich chuť.

Polévky z drůbežího masa, kostí a drůbků se vaří a servírují v mnoha různých podobách. Na všechny druhy drůbežích polévek používáme vývar z masa, kostí nebo drůbků a zeleniny. Konečná chuť, vůně, barva a konzistence závisí především na vstupních surovinách, ale i délce vaření, přísadách nebo i použitém koření.

Kuřecí polévka

Čistý vývar se doplňuje nakrájenou zeleninou, která byla uvařena vcelku ve vývaru, samostatně uvařenými nudlemi nebo i rýží, ale také s játrovými knedlíčky. Můžeme přidat i nakrájené drůbky, vhodná je najemno nasekaná pažitka nebo petrželka.

Slepičí polévka

Vývar ze slepice doplňujeme zeleninou a dalšími přísadami podobně jako vývar z kuřete. Vývary ze slepice jsou ale vydatnější než z kuřat, a tak i polévka je samozřejmě víc kaloricky hodnotnější.

Polévka z kachny nebo husy

Vývary na tyto polévky se připravují většinu jen z kostí a drůbků. Doplňují se nakrájenou zeleninou, nudlemi uvařenými samostatně, případně i rýží nebo játrovými knedlíčky.

Zahuštěné drůbeží polévky

Připravují se z vývarů stejně jako polévky čiré, ale zahušťují se světlou jíškou. Zjemnit je můžeme mlékem, smetanou nebo vaječnými žloutky. Přidává se do nich zelenina, na malé růžičky rozebraný uvařený květák nebo i brokolice, sterilovaný scezený hrášek, dušené žampiony, a samozřejmě i nakrájené maso a drůbky nebo samostatně uvařené nudle, případně i rýže.

Drůbeží polévky jsou chutné, rychlé a poměrně nenáročné na přípravu, a navíc i levné. Základem jsou ale v každém případě kvalitní suroviny.


Zaregistrujte se, zabere to chviličku

Registrací získáte možnost hodnotit, komentovat a ukládat recepty