Koláč s tuňákem a avokádem
Suroviny
- 15 g Rajčata sušená sterilovaná
 - 150 g Tuňák ve vlastní šťávě
 - 50 ml Minerální voda perlivá
 - 1 ks Avokádo
 - 2 ks Vejce slepičí
 - 1 ks Vejce slepičí
 - 4 ks Rajčata Cherry
 - 2 špetka Sůl
 - 1 špetka Sůl
 - 2 špetka Kmín drcený
 - 1 špetka Chilli koření mleté
 - 2 špetka Pepř bílý
 - 2 špetka Pepř bílý
 - 2 špetka Sůl mořská
 - 2 špetka Kypřící prášek do pečiva
 - 1 stroužek Česnek
 - 4 polévková lžíce Mouka pšeničná celozrnná
 - 1 polévková lžíce Mouka polohrubá
 - 0.5 polévková lžíce Olej slunečnicový
 - 1 polévková lžíce Petržel hladkolistá
 
- Nutriční hodnoty
v jedné porci - Kalorie 433 kcal
 - Sacharidy 18 g
 - Tuky 27 g
 - Sodík 974 mg
 - Bílkoviny 33 g
 - Uhlovodany 15 g
 - Cholesterol 368 mg
 - Draslík 881.2 mg
 - Vláknina 16815.1 mg
 - Vitamín A 16815.1 mg
 - Vitamín B6 0.5 mg
 - Vitamín B12 0 mg
 - Vitamín C 32.7 mg
 - Vitamín E 3.6 mg
 - Vápník 0 mg
 - Železo 3 mg
 - Další
 
Postup přípravy receptu
- 
                                1
Troubu si předehřejeme na 180°C. Koláčovou formu o průměru přibližně 20cm vytřeme olejem a vysypeme moukou.
 - 
                                2
Z konzervovaného tuňáka slijeme šťávu a vidličkou ho rozmačkáme. Do mísy si dáme mouku, přimícháme do ní sůl, pepř, kmín, prášek do pečiva, vodu a vejce. Vše zamícháme, pak přidáme rozmačkaného tuňáka a těsto důkladně propracujeme. Poté těsto nalijeme do formy, uhladíme ho a vložíme do středu trouby. Pečeme dozlatova přibližně 16-20 minut.
 - 
                                3
Mezitím si omyjeme a osušíme zralé avokádo, z rozpůleného odstraníme pecku, pak dužinu vyškrabeme do mísy. Přidáme utřený stroužek česneku se solí, omytou, drobně pokrájenou petrželku, pepř a směs rozmixujeme tyčovým mixérem na pyré. Omytá čerstvá cherry rajčata a jedno sušené rajče (konzervované v oleji) pokrájíme: cherry rajčata na poloviny, sušené rajče na proužky.
 - 
                                4
V teflonové pánvi nasucho usmažíme volské oko. Žloutek mírně osolíme a posypeme mletým chilli.
 - 
                                5
Upečený koláč s tuňákem dáme na velký mělký talíř, potřeme ho avokádovým pyré, do středu položíme usmažené volské oko, ozdobíme ho pokrájenými rajčaty, pak ho nakrájíme na trojúhelníky a hned teplý servírujeme.