Ohniště na zahradě

Publikováno: 27.04.2020
Není nic příjemnějšího než zahřívání ohněm v chladnějším večeru. Kromě ohniště můžete využít venkovní zahradní ohniště po celý rok.

Zapalte oheň kde chcete

Výběr místa pro trvalý oheň může být velmi obtížné. Správná organizace znamená úplné zničení trávníku v tomto místě a dokonce i snížení bezpečnosti okolních zařízení. Naštěstí existuje skvělá alternativa přenosné ohniště na zahradě. Stále častěji se o nich rozhodují lidé, kteří nemohou nebo nechtějí obětovat velký kus půdy pro oheň. Zahradní ohniště má mnoho výhod, které vás přesvědčí, abyste si ho koupili. S ním můžete zapálit oheň kdekoliv. Je mobilní, takže si ho můžete dát na trávu nebo na terasu, aniž byste se museli starat o poškození země. Můžete snadno vzít ohniště na výlety, kde budete rádi, že můžete zapálit oheň a strávit tak příjemný čas.

Typy zahradních ohnišť

Ohniště na zahradě, které lze nalézt v nabídce obchodů, se od sebe liší stylem a materiálem. Díky tomu je můžeme přizpůsobit stylu, který se nám nejvíce líbí. Můžeme zvolit kovové verze s velkou miskou, kde umisťujeme dřevo. Mísa obvykle stojí na nohách, je to nejjednodušší řešení, které osloví milovníky minimalistických řešení.

Další možností je ohniště na zahradě ve tvaru koše, ve kterém dřevo hoří. Samotný koš může být jednoduchý nebo může mít dekorativní kovové prvky, které odlišují jeho vzhled. Toto řešení krásně zdobí zahradu a činí ji stylovější. Modely se také liší barevně. Ačkoli nejběžnější jsou ty, které jsou v odstínech černé a grafitové, v obchodech najdete také červené, cihlové a šedé. Nezapomeňte chránit ohniště na zahradě před deštěm a sněhem vhodnou plachtou.

Materiál a velikost ohniště

Pokud se rozhodnete koupit zahradní ohniště, vždy analyzujte jeho popis. Nejodolnější krby jsou z litiny a kovu. Podívejte se na modely, které mají antikorozní ochranu, která zabrání vzniku nevzhledných, těžko odstranitelných rezavých skvrn. Litina a kov jsou trvanlivé a umožňují, aby byl oheň uhašen studenou vodou bez obav z poškození nebo oslabení konstrukce ohniště.

Za pozornost stojí také velikost ohniště. Průměry těchto přenosných modelů jsou velmi rozmanité, díky tomu si každý najdete to nejlepší pro sebe. Pokud má být ohniště malé a vejde se na terasu, stačí použít průměr asi 40 centimetrů, pokud si ho vezmete do trávy a chcete, aby více lidí sedělo u ohně, zvolte průměr 60 cm a více. Do takové misky se vejde více dřeva, které zahřeje každého, kdo využívá užitek a kouzlo ohniště.

Ohniště lze doplnit například o grilovací rošt, držák na grilování ryb a mnoho dalších prvků, které z něj činí zajímavý a funkční model.


Zaregistrujte se, zabere to chviličku

Registrací získáte možnost hodnotit, komentovat a ukládat recepty