Zdobení dortů

Publikováno: 27.04.2020
Na internetu i v cukrárnách můžete vídat zajímavé dorty, které mají na sobě vzor pohádkové postavičky, květin či divoké motivy růží a různé koláže. Tyto vzory lze vytvářet pomocí jedlého papíru, který vám představíme. Zdobení dortů se tak stane pro vás zábavou.

Co je jedlý papír
Dobrou zprávou je, že jedlý papír je neuvěřitelně univerzální a je zábavné s ním pracovat. Jakmile budete mít pocit, že umíte pracovat s jedlým papírem, budete ho chtít použít na všechno.
Oplatkový papír je vyroben z dehydrovaného bramborového škrobu, vody a rostlinného oleje. Tenký jedlý papír je pak předtištěn barvivy, které jsou bezpečné pro potraviny. Oplatkový papír je bez chuti a neroztaví se do polevy, zůstane jako tenký list jedlého papíru na vrcholu vašeho dortu.

Jedlé papíry a další cukrářské pomůcky najdete na prověřeném eshopu ozdobdort.cz
Jak použít jedlý papír


1.    vyřezávání
Můžete použít dekorativní papírové razníky k vytvoření složitých vzorů výřezů z jedlého papíru a aplikovat je na dort. Vzniknou efektní mřížky. Vyberte si jednoduché nebo složité vysekávané návrhy. Používejte je jako motivy nebo jako překrytí. Nebojte se například geometricky ozdobeného svatebního dortu.


2.    Květiny a zeleň
Z jedlého papíru můžete vytvářet jedlé květy. Váš dort bude rozkvétat jako kytice nebo postačí jednotlivé květy pro efekt. Z papíru lze vyrobit květiny jakéhokoliv tvaru i velikosti. Odřízněte proužek jedlého papíru rolujte do libovolného tvaru.

3.    Decoupage
Chcete-li změnit svůj dort na koláž, je to snadné. Decoupage se provádí s použitím potištěných listů jedlého papíru.

4.    Aplikace na dort
Pokud si na výše uvedené typy netroufáte, můžete jedlý papír použít pouze jako ozdobu dortu. Pomocí řemeslných nůžek pečlivě vystřihněte obraz oplatkového papíru podél vnějšího řezu. Jedlý papír ořízněte pečlivě.

Použití na máslový krém: Nalepte obrázek zdobeného oplatkového papíru přímo na hladký povrch dortu. Pracujte od středu směrem ven, vyhlaďte případné bubliny. Jedlý papír můžete dát také po obvodu dortu.
Použití na fondant: Pokud má váš dort na povrchu fondant, je vhodné nanést tenkou vrstvu kukuřičného škrobu na zadní stranu obrázku pomocí řemeslné štětce nebo velmi měkkého štětečku. Aplikujte na horní část dortu. Počínaje od středu vyhlaďte oplatkový papír směrem ven k okrajům, abyste odstranili všechny bubliny. V tomto okamžiku lze dort považovat za úplný nebo přidejte ozdobný lem. 


Zaregistrujte se, zabere to chviličku

Registrací získáte možnost hodnotit, komentovat a ukládat recepty