Zeleninový salát s grilovanými plátky kuřete
Suroviny
- 750 g Kuřecí prsa
 - 250 g Pistácie
 - 150 g Špenát listový čerstvý
 - 500 g Chřest zelený
 - 2 kávová lžička Med včelí
 - 3 kávová lžička Sůl
 - 1 kávová lžička Cukr krupice
 - 2 kávová lžička Zázvor mletý
 - 1 kávová lžička Bazalka
 - 1 kávová lžička Pepř černý celý
 - 2 kávová lžička Hořčice Dijonská
 - 1 kávová lžička Pasta Sambal Oelek
 - 1 kávová lžička Máta
 - 1 ks Avokádo
 - 2 ks Mango
 - 6 ks Rajčata
 - 8 ks Žampiony čerstvé
 - 8 ks Cibulka jarní
 - 2 stroužek Česnek
 - 1.5 l Voda pitná
 - 2 polévková lžíce Olej olivový
 - 2 polévková lžíce Omáčka sójová
 - 2 polévková lžíce Balsamico ocet
 - 2 polévková lžíce Citronová šťáva
 - 3 polévková lžíce Ocet malinový
 
- Nutriční hodnoty
v jedné porci - Kalorie 654 kcal
 - Sacharidy 55 g
 - Tuky 32 g
 - Sodík 593 mg
 - Bílkoviny 51 g
 - Uhlovodany 55 g
 - Cholesterol 80 mg
 - Draslík 2676.1 mg
 - Vláknina 27963.7 mg
 - Vitamín A 27963.7 mg
 - Vitamín B6 2.3 mg
 - Vitamín B12 0 mg
 - Vitamín C 56.5 mg
 - Vitamín E 4.1 mg
 - Vápník 0 mg
 - Železo 6.2 mg
 - Další
 
Postup přípravy receptu
- 
                                1
Nejprve připravíme dresink. Najemno nasekáme česnek. Ve větší nádobě ručním šlehačem ušleháme olivový olej, med, balsamico a malinový ocet, sojovou omáčku a citronovou šťávu se zázvorem, česnekem, dijonskou hořčicí, chilli pastou Sambal Oelek, solí a mletým pepřem. Polovinu dresinku použijeme jako marinádu na maso.
 - 
                                2
Kuřecí prsa bez kůže a kostí nakrájíme na plátky, v míse je zalijeme dresinkem a necháme nejméně hodinu marinovat. Marinované plátky pak po obou stranách 2-3 minuty ogrilujeme, až změknou a zezlátnou. Ogrilované maso uložíme v teple.
 - 
                                3
Mezitím podélně rozkrojíme rajčata a nasekáme mátové a bazalkové lístky. Rajčata v pekáčku posypeme cukrem a nasekanými bylinkovými lístky, osolíme a okořeníme mletým pepřem, pekáček vložíme do trouby předehřáté na 160 °C a při této teplotě pečeme asi 30 minut.
 - 
                                4
V kastrolu s 1,5 l vařící slané vody dokřehka uvaříme svazek zeleného chřestu, hotový prudce ochladíme ve studené vodě a nakrájíme ho na 2 cm kousky. Na kostky pokrájíme dužinu z manga a avokádovou dužinu, na tenké plátky malé žampiony a na kolečka jarní cibulku i s natí. Nahrubo nasekáme solené pražené pistácie a omyjeme a osušíme mladé špenátové listy.
 - 
                                5
Ve vetší míse smícháme špenát, cibulku a chřest s pečenými rajčaty a plátky žampionů, přidáme zbylý dresink a důkladně promícháme. Salát rozdělíme na talíře, posypeme mangovými a avokádovými kostkami a navrch položíme grilované kuřecí plátky.
 - 
                                6
Hotový salát servírujeme posypaný sekanými pistáciemi.